Gençağa Meriç

Gençağa Meriç

Yönetim Kurulu Başkanı

1962 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Lise tahsilinin ardından Meriç İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi’ni kurdu. 2007 yılında Maritza İnşaat'ı A.Emir Sarıgül ve Ahmet Meriç ile kurdu. Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Gençağa Meriç; Beşiktaş, Mecidiyeköy, Ulus, Etiler, Bostancı, Ataşehir, Kavacık, Sarıyer, İstinye ve Beykoz olmak üzere İstanbul’un farklı semtlerinde konut ve iş merkezi yaparak, yaklaşık 4000’in üzerinde aileyi ev sahibi yapmıştır. Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği kurucuları arasında olan Meriç, Trabzonspor Kulübü kongre üyesidir. Trabzon Spor Genel Sekteri olarak görev yapmaktadır. Gençağa Meriç evli ve üç çocuk babasıdır.

A.Emir Sarıgül

A.Emir Sarıgül

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Nişantaşı Fevziye Mektepleri Vakfı, Nişantaşı Özel Işık Lisesi’nde bitirdikten sonra Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Master eğitimini Londra’da tamamladı. 2007 yılında Maritza İnşaat'ı Gençağa Meriç ve Ahmet Meriç ile kurdu. Halen Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir. Üç dönem Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Mezun olduğu Fevziye Işıklılar Derneği Yönetim Kurulu’nda yöneticilik yapmaktadır. Emir Sarıgül evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Meriç

Mehmet Meriç

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 Trabzon Of 'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü'nü bitirdi. 1988 yılında aile şirketi olan Meriç İnşaat ile inşaat sektörüne girdi. 2011 yılında Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi. 2009 yerel seçimlerinde Şişli'den İl Genel Meclis Üyeliği'ne seçildi. Mehmet Meriç evli ve dört çocuk babasıdır.

Sadullah Ergün

Sadullah Ergün

Yönetim Kurulu Üyesi

1980 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Fevziye Mektepleri Vakfı, Nişantaşı Özel Işık Lisesi'nde tamamladı.1999 yılında Tekstil ve Dış Ticaret sektöründe faaliyet gösteren firmasını kurdu. 2000 yılından bu tarihe kadar gayrimenkul sektöründe de faaliyetleri devam etmektedir. 2011 yılında Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi. Beşiktaş Jimnastik Kulübü kongre üyesidir.

Ahmet Meriç

Ahmet Meriç

Yönetim Kurulu Üyesi

1984 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. Lise öğrenimini bitirdikten sonra İstanbul Kültür Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun oldu. 1998 yılında aile şirketi olan Meriç İnşaat'da Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2007 yılında Gençağa Meriç ve A.Emir Sarıgül ile kurduğu Maritza İnşaat'da Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Ahmet Meriç evli ve bir çocuk babasıdır.