Kurumsal
Hakkımızda

Maritza İnşaat, 2007 yılında Emir Sarıgül, Gençağa Meriç, Mehmet Meriç, Sadullah Ergün ve Ahmet Meriç`in ortaklığıyla kuruldu. İlk olarak Maritza Evleri projesini gerçekleştiren Maritza İnşaat, bugüne kadar 6 projeyle 410 konutun yapımına imza attı.

İnşaat sektörüne estetik ve fonksiyonel açıdan en iyi çözümleri sunan Maritza İnşaat’ın temel stratejisi, konut üretiminde butik projeler gerçekleştirmektir. Sürdürülebilir değerler yaratarak, müşterilerinin beklentileri ve istekleri doğrultusunda, insana ve doğaya saygılı projeler inşa etmektedir. Etik değerler çerçevesinde en yüksek performansı hedefleyen Maritza İnşaat, kalite ve güven ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Butik projelerle, inşaat sektöründe saygın ve güvenilir bir yer edinmeyi hedefleyen Maritza İnşaat’ın, kurulduğundan bugüne, sektörün öncü isimlerinden Meriç İnşaat Ltd. Şti. ve Milimetrik İnşaat Ltd. Şti ile iştirakleri bulunmaktadır. Maritza İnşaat’ın kurucu ortaklarından olan Geçağa Meriç ve Ömer Meriç, ayrıca, Milimetrik İnşaat’ın da ortakları arasında yer almaktadır. 1969 yılında, Ömer Meriç tarafından bir aile şirketi olarak kurulan Meriç İnşaat, 1988 yılına girildiğinde, gerçekleştirmiş olduğu projelerden aldığı güç ve tecrübeyle kurumsallaşarak Meriç İnşaat Ltd. Şti adını aldı. Projelerini; “insana ve çevreye saygı” ilkesiyle gerçekleştiren Meriç İnşat, her biri ayrı bir referans olma özelliği taşıyan ve aralarında plaza, iş merkezi, site, villa ve apartman projeleri bulunan 4000 ev sahibine imza attı. Uzman ve yenilikçi kadrosu, modern mimari anlayışı ve standartların üzerinde yapı güvenliğiyle, kalite ve estetiği kusursuz bir uyumda sunan Meriç İnşaat, ilkelerinden ödün vermeden, kaliteli yaşam alanları sunmaya devam etmekte.

Başkanın Mektubu

Küreselleşen dünyada sürekli bir büyüme içerisinde olan inşaat sektöründe, deneyimli ve yenilikçi bir bakışla çıktığımız bu yolculukta, sağlam adımlarla ilerliyoruz. Bu yolculuk ile hem ülkemize karşı sorumluluğumuzu yerine getiriyor hem de güvenli ve huzurlu yaşam alanları inşa ediyoruz. Maritza İnşaat‘ın temelinde, samimiyete ve dürüstlüğe dayanan yakın insani ilişkiler bulunmaktadır. Müşterilerimiz ve çalışanlarımızla sürdürülebilir, yakın ve samimi ilişkiler kurmaya özen gösteriyoruz. Çünkü biz, odağında ‘insan’ olan bir iş yapıyoruz. Butik konsepte çalışmamızın en önemli sebebi de, bu insan odaklı ilişkimizi sizlere daha yoğun olarak yansıtabilmektir. Mesela, biz, her bir sakinimizin doğum günü ya da evlilik yıldönümü gibi özel günlerini küçük sürprizlerle kutlarız. Bunu bir müşteri memnuniyeti çalışması olarak değil, sizinle kurmuş olduğumuz yakın ilişkiyi daha da sağlamlaştırabilmek için yaparız. Sizin mutluluğunuzun ‘memnuniyeti’, çalışanlarımızın rahatlığının ise ‘kaliteyi’ temsil ettiğini biliriz.

Neden Maritza?

Çünkü, Maritza; ‘bitmeyen ortalık’ demektir. Beş ortak, Maritza İnşaat’ı kurarken hem bu beraberliğin hem de müşterilermizle aramızdaki ortak bağın bir ömür boyu sürmesini temenni ederek, projemize bu ismi verdik. Çıktığımız bu uzun yolculukta, ortak duygu ve düşüncelerin bize kattığı güce inanarak ilerliyoruz. İnşaat sektöründeki öncelikli misyonumuz, insan odaklı öncü mimari, çevreye duyarlı gelişmiş teknoloji ve bunların bir ürünü olan kaliteli yaşam alanları inşa etmektir. Şehrin en seçkin lokasyonlarında, doğayla iç içe bir yaşam alanında inşa ettiğimiz butik projelerimizle, güvenli ve huzurlu bir yaşamın kapısını aralıyoruz.

Gücümüzü siz sakinlerimiz, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızdan alıyoruz. Yaptığımıza inanan ve inandığını yapan bir ekip anlayışıyla ortak bir gelecekte, yeni yolculuklarda buluşmak dileğiyle…

Emir Sarıgül
Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Yönetim Kurulu
Misyon & Vizyon
İlkelerimiz

Ulusal ve uluslararası standartları ölçü alarak, inşaat sektöründeki son teknolojik donanımlara sahip, insan odaklı, çevreye saygılı, müşteri ve çalışan memnuniyetinin sürdürülebilirliğinin sağlandığı kaliteli ve seçkin yaşam alanları yaratmak.

Kaliteli ve güvenilir yaşam alanı
Müşteri ve çalışan memnuniyeti
İnsan odaklı öncü mimari
Çevreye duyarlı ileri teknoloji ve yenilikçi bakış açısı
İnsana ve doğaya saygı